A teraz jesteś tu:
Start > Wyprawy > Wyprawa motocyklem na Bałkany 2016 – odliczanie

Wyprawa motocyklem na Bałkany 2016 – odliczanie

wyprawa motocyklem na Bałkany

Został miesiąc !!

Tak niedawno w zimowy wieczór pisaliśmy o naszych wakacyjnych planach. Wtedy nasza wyprawa motocyklem na Bałkany była bardzo odległa. Teraz słoneczko pięknie świeci na oknem a do naszej podróży został już tylko miesiąc.

Przez ten czas trasę odwróciliśmy, udoskonaliliśmy, wypełniliśmy ciekawymi miejscami. Teraz wygląda tak:

Polska-> Czechy-> Austria-> Słowenia-> Chorwacja->  Bośnia i Hercegowina-> Czarnogóra-> Serbia-> Rumunia-> Węgry-> Słowacja-> Polska

Pierwsza atrakcja jaką są Plitwickie Jeziora w Chorwacji oddalone od nas o prawie 1000 km. Dlatego postanowiliśmy wyjechać już w piątek po pracy, żeby rozbić ten dystans na dwa dni. W Chorwacji spędzimy cztery dni, zwiedzając kolejne atrakcje na trasie jednej z najpiękniejszych dróg na świecie – Magistrali Adriatyckiej. Zajrzymy też na jeden dzień do Mostaru w Bośni i Hercegowinie.

W połowie wyjazdu zdecydowaliśmy się odpocząć przez kilka dni. Wybraliśmy miasto Budva na wybrzeżu Czarnogóry. Po krótkiej regeneracji chcemy dotrzeć do Parku Narodowego Durmitor oraz nad kanion rzeki Tara.

Dalej będziemy się kierować przez Serbię do Rumuni. Przejedziemy kawałek wzdłuż granicy tych dwóch państw, wyznaczonej brzegiem Dunaju. Początkowo chcieliśmy przejechać w Rumunii zarówno Trasę Transfogarska ( droga nr C7 ) jak i Transalpinę ( droga nr C67 ). Niestety braknie nam czasu dlatego musieliśmy się zdecydować tylko na jedną – padło na Transalpinę.

Stąd będziemy się już powoli kierować w stronę domu nocując w dwóch bardzo ciekawych miejscowościach. Pierwsze to Alba Iulia w Rumunii, urokliwe miasteczko z przepięknie wyremontowaną twierdzą, wiem bo spędziłam tam kilka miesięcy na Erasmusie. Drugie to węgierski Tokaj, słynący z pysznego wina.

Został miesiąc a przed nami jeszcze wiele pracy związanej z przygotowaniami. O ile trasę mamy przygotowaną, to zostało nam dopracować motocykl, skompletować niezbędnik serwisowy, uzupełnić apteczkę i najtrudniejsze, samemu się spakować. Mam nadzieje, że nie będziemy musieli zabierać przyczepki, żeby to wszystko pomieścić.

Znacie może jakieś ciekawe miejsca na naszej trasie, które warto odwiedzić ?

Polub lub udostępnij na:
 • Czekam na relację. We wrześniu też planuję ten kierunek, ale jeszcze nic nie sprawdzałem.

  • Kaś

   To zapraszam do śledzenia naszej wyprawy na bieżąco na naszej stronie naFB,

 • hej 2 propozycje. nie jedzcie w piatek po pracy. z doswiadczenia wiem ze lepiej jeden dzień odpoczac po robocie i na spokojnie ruszyc rano. 2 zamiast tokaja poecam bardziej eger. szerokosci

 • Aga

  Fajna trasa 🙂 powodzenia

 • Piękna trasa. Ta również po raz trzeci z kolei zrobię ją w tym roku, ale samochodem, w dodatku w tym samym czasie 🙂
  Czekają Was cudowne widoki. To będzie niezapomniana podróż.

  • Kaś

   Też na to liczymy. 🙂 Do zobaczenia w trasie 🙂

 • Ala Res

  Super:) Trasa ciekawa i przepiękna, wiatr we włosach, czego chcieć więcej:) POWODZENIA!!!

 • Byliśmy w Jeziorach w zeszłym miesiącu. Tam jest po prostu przepięknie! Na pewno będziecie zachwyceni 🙂
  wyprawa wspaniała, plan ambitny, powodzenia!

 • Jeżeli wystarczy Wam czasu to po odwiedzeniu Budvy możecie wybrać się do Kotoru i odwiedzić mniejsze ale bardzo urokliwe miasteczka w Zatoce kotorskiej np. Herceg Novi 🙂

 • Sonia Dziech

  Wspaniała wyprawa !
  Pozdrawiam 🙂

Top

Polub nas na: