A teraz jesteś tu:
Start > asl > Tankbag Crivit 32l

Tankbag Crivit 32l

tankbag crivit

Tankbag przydaje się zarówno w mieście jak i przy dalszych wyprawach. Tego bagażu raczej nie zostawiamy na motocyklu tylko zabieramy ze sobą, dlatego wielkość ma znaczenie. Z wyborem tankbaga jest jak z damską torebką, najlepiej żeby było ich kilka by dopasować zależnie od potrzeb. Na rynku jest wiele propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Systemy mocowań

Tankbagi można podzielić ze względu na mocowanie:

1. za pomocą magnesów

Najpopularniejsze są te mocowane magnesami. Przy wyborze należy jednak zwrócić uwagę czy ich wielkość zapewni stabilność naszego bagażu. Dobrze żeby tankbagi na magnes miały jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie w razie awaryjnej sytuacji.

2. za pomocą taśm

Tankbagi mocowane ze pomocą taśm przeznaczone przede wszystkim do motocykli z plastykową pokrywą lub atrapą zbiornika paliwa, gdzie magnesy się nie sprawdzają. W tym przypadku montaż/demontaż zajmuje więcej czasu, choć gwarantuje pewniejsze umocowanie.

3. za pomocą dedykowanych uchwytów

U niektórych producentów można spotkać systemy szybkiego montaż, gdzie odpowiedni uchwyt przykręcany jest do wlewu paliwa (uchwyty dedykowane do danych modeli motocykli). Najczęściej jednak występuje on przy małych pojemnościach tankbagów (10-20L).

Pojemność

Możemy spotkać tankbagi pojemnościach już od 1l  do nawet 40l. Jak widać rozbieżność jest duża, dlatego tak ważne jest wcześniejsze zastanowienie czego potrzebujemy. W małych niewiele się zmieści, co najwyżej klucze, telefon czy dokumenty, ale noszenie ich nie sprawia problemów. Duże natomiast dają nam dodatkową przestrzeń bagażową tak ważną podczas dalszych wyjazdów. Są idealnym miejscem na butelkę wody lub camelbag, do największych tankbagów mieszczą się nawet kaski.

Tankbag Crivit 32L – nasz wybór

Po przejrzeniu wielu ofert zdecydowaliśmy się na kompromis między pojemnością i ceną, czyli tankbag Crivit 32L. Tą firmę można spotkać w Lidlu, a jego cena nie przekracza 120zł. Standardowo ma on ok 25l, a po rozsunięciu zamka błyskawicznego uzyskujemy 32L. Do jego głównych zalet należy posiadany na górnej klapie mapnik, trzy zewnętrzne kieszenie pozwalające uporządkować rzeczy, ułatwiając do nich dostęp. Odpięcie bazy magnetycznej i wyjęcie szelek daje możliwość przerobienie go w plecak. Nie uzyskamy z tego plecaka trekingowego, ale do przejścia krótkich odcinków w zupełności wystarczy. Dodatkowo tankbag posiada także szelkę do noszenia na ramię, z której najczęściej korzystamy.

Jakie ma wady ?

Nie jest ich dużo, choć od razu trzeba zaznaczyć że nie jest to produkt z górnej półki więc pewne niedoskonałości uszycia można mu wybaczyć. Jednak spokojnie… tankbag przeżył już dwie wyprawy oraz codzienne użytkowanie i poza zmechaconą zawieszką zamka błyskawicznego (przyczyna – bliski kontakt rzepa) nie ma żadnych oznak zniszczenia. Do braków można zaliczyć brak dodatkowego mapnika w bazie magnetycznej. Niby pierdoła, ale kilka razy takie rozwiązanie przydałoby się.

Do największej poważnej wady zaliczyłbym brak wystarczającej ochrony przed przemakaniem choć zakładam że jest to też problem przy dużo droższych modelach (wyjątkiem mogą być tankbagi z systemem szybkiego montażu). Crivit posiada co prawda nieprzemakalny pokrowiec, jednak zabezpiecza on tylko górną część bagażową.Woda niestety potrafi dostać się poprzez przemakanie bazy magnetycznej od spodu (gdyby był w niej drugi mapnik, to zjawisko występowałoby w dużo mniejszym stopniu). Kilku godzinna jazda w intensywnym deszczu kończy się przemoknięciem tankbaga, co już nam się zdarzyło. Drugą poważną wadą będą zbyt małe magnesy (poza magnesami tankbag ma jedną taśmę zabezpieczającą do przytroczenia do kierownicy). Wbrew pozorom problem pojawia się przy małym (lekkim) pakunku niż przy mocnym obładowaniu. Przy prędkościach autostradowych zdarzyło się już kilka razy poderwać „lekki” tankbag, dobrze że zawsze był dodatkowo przytroczony, bo mógłby trochę namieszać.

Podsumowując spokojnie możemy polecić budżetowy takbag crivit 32L gdyż w pełni spełnia swoje zadania, a jego żywotność jest na całkiem wysokim poziomie. Jest funkcjonalny, ma możliwość powiększenia objętości oraz możliwość przekształcenia go w plecak. I dodatkowo poprawia naszą widoczność w nocy poprzez odblaskowe lamówki kieszeni.

Polub lub udostępnij na:
Top

Polub nas na: