Breaking News
 |  | 

Turystyka

Co warto zobaczyć w Trójmieście?

img-responsive

Za kilka miesięcy zacznie sezon urlopowy, ale już teraz warto się rozejrzeć za miejscem odpoczynku. W zależności od tego, z kim jest planowany wyjazd każdy znajdzie coś dla siebie wśród atrakcji, które oferują nam oba miasta. Niniejszy wpis prezentuje atrakcje, które warto odwiedzić w Gdańsku i Gdyni.

Atrakcje w Gdańsku

Zacznijmy od bardzo charakterystycznej budowy, a mianowicie ratuszem miasta. Nieraz ta budowla była prezentowana na pamiątkowych pocztówkach. To istne muzeum w centrum miasta. Można obejrzeć zabytkowe meble, które znajdują się w bogato zdobionych salach. W sezonie można wejść do wieży widokowej, z której widać całe miasto. W Gdańsku każdy powinien odwiedzić Muzem II Wojny Światowej, którego architektura pięknie wygląda nocą. W środku eksponaty są umieszczone w taki sposób, aby tworzyły spójną historię na temat działań wojennych. Dla fanów pięknych widoków znajdzie się góra Gradowa, na której szczycie znajduje się wielki krzyż Millenijny. Jeśli mamy oglądać piękne zachody słońca nad morzem, to właśnie tam. Dla miłośników nauki Hevelianum jest idealną atrakcją do obejrzenia. Jest to zdecydowanie jedno z lepszych miejsc dla dzieci, zarówno tych młodszych jak i starszych. Czy Gdańsk nie jest wyjątkowym miastem na urlop?

Atrakcje w Gdyni

Gdynia w niczym nie ustępuje Gdańsku w atrakcjach. Oczywiście w tym mieście także możemy znaleźć muzeum i poznać historię tego miasta. Historię wielkich marzeń Polaków tamtych czasów zamknięto w wyjątkowej wystawie, którą koniecznie trzeba zobaczyć! Warto też zwrócić uwagę na modernistyczną architekturę, którą widać na każdym kroku. Wszystkie zaokrąglone budynki zdecydowanie mają powiązanie z morzem i to wcale nie jest przypadkowe powiązanie. Dośc fajnym miejscem jest Akwarium Gdańskie. To właśnie tam można podziwiać najpiękniejsze ryby świata. Na samym końcu warto zobaczyć historycznego żaglowca Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica.

Oba miasta są na swój sposób wyjątkowe. Posiadają one dużo atrakcji, a i każdy znajdzie coś dla siebie. Z pewnością Podróż do Gdańska i Gdyni w sezonie, jak i poza nim będzie podróżą, do której będzie się wracać chociażby wspomnieniami.

warto-zobaczyc-trojmiescie

ABOUT THE AUTHOR