Breaking News
 |  | 

Inne

Czym Polska bogata…

img-responsive

Nasz kraj kusi turystów w przeróżny sposób. Akcje marketingowe przynoszą skutek i faktycznie z roku na rok coraz więcej zwiedzających chce tu przyjechać. Od znajomych z zagranicy słyszymy pytania jakie atrakcje turystyczne w Polsce polecamy. Na niesprecyzowane pytanie bardzo trudno odpowiedzieć, ale możemy zaproponować trzy obszary w celu dalszego poszukiwania idealnego miejsca na mapie Polski.

Największe miasta

Do największych miast w Polsce najłatwiej się dostać, a pełne są ciekawych zabytków do zobaczenia. Turyści najchętniej odwiedzają Kraków, Warszawę i Wrocław. Kraków jako dawna stolica kraju może poszczycić się takimi miejscami jak Wawel czy unikatowe na skalę światową kopce. Usypane zostały na cześć ważnych dla Krakowa i Polski postaci, a mianowicie: Wandy, Kraka, Piłsudskiego i Kościuszki. Będąc w Krakowie warto przejść się na spacer po Rynku i Kazimierzu – dzielnicy synagog. Warszawa, która została praktycznie całkowicie zniszczona w czasie II Wojny Światowej jest odbudowana. Tu zagraniczny turysta poświęci czas z jednej strony na kontemplację nad okrucieństwem wojennym, a z drugiej skupi się na sztuce współczesnej i nieoczywistych atrakcjach turystycznych. Wrocław ma niesamowity klimat. Jest miastem mostów i ceglanych budynków. Chętni wybiorą się na koncert do Hali Stulecia lub pójdą na spacer do ogrodu japońskiego.

Niezwykła fauna

Przyroda do drugi etap. Atrakcje turystyczne w Polsce (zobacz: http://www.travelovo.com.pl) to nie tylko zabytki. Należy do nich również nietypowa aktywność, jak choćby oglądanie żubrów na żywo. Jest to możliwe w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, w którym zwierzęta są w tak zwanej hodowli półnaturalnej. Zwierzęta te nie są spotykane w Europie zachodniej.

Cudne wsie i miasteczka

Po etapie zwiedzania dużych miast i oglądania przyrody warto skupić się na etnografii zwiedzając mniejsze miasteczka i wsie. Jeśli chodzi o drewniane budownictwo, znajomych z zagranicy trzeba zabrać do Zalipia. Zobaczą tutaj niezwykłe malowane w motywy kwiatowe drewniane chaty. Godny odwiedzenia jest Dom Malarek.

 

czym-polska-bogata

ABOUT THE AUTHOR