Breaking News
 |  | 

Inne

Jaki jest przepis na zupę krem z brokułów i szpinaku?

img-responsive

Dieta odchudzająca wcale nie musi być niesmaczna, ani tym bardziej nudna. W warzywach tkwi olbrzymi potencjał, który sprawia, że świetnie nadają się do przyrządzania różnorodnych dań, które nie tylko są zdrowe, ale również fenomenalnie smakują. Jednym z tego typu dań jest zupa krem ze szpinaku i brokułów, którą bez najmniejszych trudności może przyrządzić każdy – szybko, łatwo i przyjemnie.

Łatwy przepis na zupę ze szpinaku i brokułów

Zupa z tych dwóch powszechnie znanych i popularnych ostatnio warzyw ma w sobie dużą dawkę potasu, żelaza i błonnika, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Przy tym miska dania to tylko 125 kcal, dzięki czemu bez problemu może się znaleźć w niemal każdej diecie.

Jak ją przyrządzić? Wystarczy zeszklić cebulę i czosnek, do których w następnej kolejności wlewa się bulion, najlepiej warzywny. Później dorzuca się brokuła, rozdzielonego na różyczki oraz wsypuje się przyprawy dla smaku. Na sam koniec dodaje się liście szpinaku. Po kilku minutach od ich dorzucenia, zupę miksuje się blenderem. I gotowe. Na koniec można jeszcze udekorować zupę w miseczce, dodając prażone pestki dyni.

 

przepis-zupe-krem-brokulow-szpinaku

ABOUT THE AUTHOR