Breaking News
 |  | 

Turystyka

Czy Islandia może być tania? Czyli o sposobach na tanie podróżowanie.

img-responsive

Islandia jest nazywana kraina wody i ognia, z roku na rok staje się ona kierunkiem co raz bardziej popularnym w śród turystów, również z polski. Nie ma się co dziwić, ponieważ ta egzotyczna wyspa jest położona w niedużej odległości od Polski, a po mimo tego jest bardzo odmienna i różni się od naszego kraju. Nie tylko klimatem, ale także ukształtowaniem terenu, kulturą, kuchnią oraz językiem. Posiada wulkany, gorące źródła, gejzery, lodowce, wulkaniczne pustynie z pewnością zachwycą każdego miłośnika natury, a także ciekawskich podróżnikach. Jednak Islandia to dosyć drogi kraj, wiec organizując swoją wycieczkę, dobrze jest znać kilka sposobów jak można obniżyć koszty takiej wyprawy.

Islandia niskobudżetowo czyli jak tanio podróżować po Islandii

Islandia to jeden z najbogatszych krajów na świecie, nie dziwi więc, że wszystko jest tam kilka razy droższe niż w innych częściach Europy, a przede wszystkim Polski. O to kilka sposobów jak zaplanować niskobudżetową wyprawę do krainy gejzerów.

 1. Jedzenie.
  Ceny w restauracjach są wysokie, najtańsze produkty można nabyć w sieci sklepów “Bónuś”, które są opatrzone logiem różowej świnki. Dobrze jest rozplanować sobie podróżowanie, aby nie zabrakło jedzenia ponieważ mimo, że sklepy rozlokowane są po całej wyspie, może się okazać, że w danej miejscowości nie ma świńskiego marketu.
 2. Nocowanie.
  Hotele i hostele są bardzo drogie, dlatego warto na Islandie wybrać się z namiotem i skorzystać z tego, że można się rozkładać niemal wszędzie. Na Islandii nocowanie “na dziko” jest legalne po za terenem parków narodowych, w odległości minimum 100 metrów od czyjegoś domu, oraz w miejscach gdzie nie ma zakazu.
 3. Lot.
  Najtaniej na Islandie dostać się samolotem za pośrednictwem tanich linii lotniczych. Bezpośrednie loty można nabyć za minimum 100-200zł
 4. Transport na miejscu.
  Koszt wynajęcia małego auta poza sezonem to ok 1000zł za tydzień, w sezonie wyżej. Auto terenowe
 5. Prysznic.
  Islandczycy ciepłą wodę maja za darmo z gorących źródeł, z których można korzystać. Podobnie jak darmowe campingi i toalety, które można znaleźć na terenie całego kraju.

 

islandia-moze-byc-tania-czyli-o-sposobach-tanie-podrozowanie

ABOUT THE AUTHOR