Breaking News
 |  | 

Turystyka

Jokohama – 5 największych atrakcji

img-responsive

Jokohama to drugie pod względem wielkości miasto Japonii. Miejscowość znajduje się w środkowej części wyspy Honsiu, a zamieszkuje je ponad 3 miliony ludzi. To także miasto, które chętnie odwiedzane jest przez turystów z całego świata, przede wszystkim miłośników nowoczesnych metropolii i nowoczesnego budownictwa. Oto 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas wizyty w Jokohamie!

1. Ogrody Sankeien

Ogrody Sankeien, które dla mieszkańców Jokohamy są miejscem wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Wspaniałe, zabytkowe ogrody pełne są orientalnych roślin, klimatycznych alejek i zacisznych miejsc do odpoczynku. W parku znajduje się m.in. wiekowa świątynia, a także niewielki staw, po którym można poruszać się wypożyczoną łodzią. To także miejsce, w którym wiśnia po japońsku nabiera nowego znaczenia – na przełomie marca i kwietnia w ogrodach kwitną wspaniałe, różowe kwiaty, które przyciągają dziesiątki turystów.

2. Akwarium w Jokohamie (Yokohama Hakkeijima)

Akwarium w Jokohamie to wspaniała rozrywka zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych. Ogromne oceanarium stanowi dom dla wielu ryb, a także morskich ssaków. Podziwiać w nim można m.in. orki i delfiny.

3. Cosmoworld

Największą atrakcją dla dzieci i młodzieży w Jokohamie jest Cosmoworld – ogromny park rozrywki pełen karuzeli, kolejek i wodnych atrakcji. Znajduje się tu m.in. ogromny diabelski młyn, z którego szczytu rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Cosmoworld najlepiej zwiedzać po zmroku – możemy wówczas być świadkami wspaniałego przedstawienia laserów i świateł, które rozświetlają park rozrywki różnymi barwami.

4. Muzeum Zupek Chińskich (Cup Noodles Museum)

Błyskawiczne zupki, które do przyrządzenia wymagają jedynie odrobiny wrzątku, odniosły ogromną popularność na całym świecie. Tak dużą, że w Jokohamie powstało Muzeum Zupek Chińskich czyli niezwykła wystawa, gdzie zaznajomimy się z historią powstania zupek błyskawicznych. W Muzeum znajdują się także tysiące opakowań dań instant z całego świata.

5. Muzeum Sztuki

Jokohama to również ważny ośrodek akademicki i kulturowy na mapie Japonii. Jedną z najważniejszych placówek jest tutejsze Muzeum Sztuki, które stanowi wspaniałą atrakcję dla miłośników malarstwa. W środku podziwiać można m.in. oryginalne obrazy słynnych artystów, takich jak Claude Monet.

jokohama-5-najwiekszych-atrakcji

ABOUT THE AUTHOR