Breaking News
 |  | 

Turystyka

Indonezja jako największy kraj wyspiarski

img-responsive

Kraj położony w Azji południowo Wschodniej oraz Oceanii, nazywany jest największym krajem wyspiarskim ponieważ składa się z ponad trzynastu tysięcy wysp rozsianych pomiędzy Oceanem Spokojnym a Indyjskim.

 

To fascynujący region świata. Przyciąga masę turystów. To największy archipelag na świecie, większość wysp jest niezamieszkana przez ludzi dlatego jest tam duża ilość różnych gatunków zwierząt i roślin. Kraj ten nazywany jest pierścieniem ognia z uwagi na ilość wulkanów w większości aktywnych. Natomiast leżące na Sumatrze jezioro Toba to największe jezioro wulkaniczne na świecie. Indonezja to po Tajlandii najchętniej wybierane miejsce turystycznie, nie można się tam nudzić.

 

Najchętniej turyści odwiedzają wyspę Bali, Sumatrę, Różowy, Lombok. To piękna wyspa o ciekawej kulturze, Balijczycy to w większości wyznawcy hinduizmu czyli połączenia elementów buddyzmu, animizmu i hinduizmu. Dzięki temu wyspę przepełnia magia i duchowość. Sumatra jest nie mniej ciekawą wyspą, turyści chętnie ją odwiedzają ze względu na gorące źródła jakie daje podłoże wulkaniczne. Warto odwiedzić ten malowniczy zakątek świata.

indonezja-jako-najwiekszy-kraj-wyspiarski

ABOUT THE AUTHOR