Breaking News
 |  | 

Turystyka

Nie trzeba wydawać wiele, aby poznać kraj

img-responsive

Co jest tańsze, a co droższe w Kaliningradzie?

Zazwyczaj, gdy jedziemy do obcych krajów, możemy się spotkać z tym, że czekają nas wyższe ceny za zakupy, noclegi, tyczy się to niemal wszystkiego. Jak to mówią ,,jaki kraj, taki obyczaj’’, w związku z tym, to wszystko zależy od tego, gdzie planujemy wyruszyć. Jednakże, nie jest powiedziane, że wszędzie tak jest, może pewna usługa będzie droższa niż u nas w Polsce, ale za to inna już nie. A zatem wniosek sam się nasuwa: Rachunki się ze sobą wyrównują, ale czy to takie ważne, skoro chodzi o poznanie innej kuchni? Innych produktów, obyczajów? Trzeba brać pod uwagę to, że każda wycieczka wiążę się z różnymi kosztami i trzeba się na to przygotować, jeśli zależy nam na dobrych wrażeniach. Jednakże, jeśli mimo to zależy Ci na przystępnych cenach, to warto wziąć pod uwagę Kaliningrad w Rosji. Dlaczego? Warto zacząć od przykładów ceny w Kaliningradzie. Da to nam spory pogląd na wydatki na przyszłość.

Benzyna, gaz papierosy – czyli inaczej tanie usługi w Kaliningradzie

Ceny żywności w sklepach w Kaliningradzie są nieco wyższe niż w Polsce. Natomiast jeśli chodzi o bary, restauracje, puby, to ceny są niemal przybliżone do naszych, podobnie jeśli chodzi o transport, a w tym autobusy. Tańsza z kolei jest benzyna, gaz i papierosy. Warto obiektywnie spojrzeć na ceny w sklepach rosyjskich, poniżej kilka przykładów:

– W sklepach (1 RUB ~ 0,06 PLN , 1 PLN ~ 16,34 RUB):

Chleb: 25 RUB
Mały jogurt: 30 RUB
Kilogram pomidorów: 65 RUB
1kg sera żółtego: 400 RUB
1l soku pomarańczowego: 80 RUB
1.5l wody mineralnej: 25 RUB
Piwo Baltika (puszka): 60 RUB
Mały słoik kawioru: 110 RUB

Mały słoik kawioru: 110 RUB

Noclegi dla turystów

Nie zabraknie komunikacji autobusowej, żeby trafić do danego miejsca, w tym pociągów. Dobrą wiadomością jest fakt, że bilety są tanie, co z pewnością ułatwia sprawę niektórym turystom. Dzięki temu, że mamy szeroki asortyment w dojazdach, prościej jest po prostu pojechać za pomocą tych transportów, zamiast wybrać się swoim autem. Nie dość, że zaznamy mniej stresu, to nie musimy się martwić o miejsce parkingowe, a co jest najlepsze, po drodze można zauważyć sporo szczegółów. No i równie ważny temat – warunki i koszty związane z noclegami. Istnieją plotki, że Rosja nie jest pod tym względem wysoko rozwinięta, ale to wcale nie jest prawdą, gdyż właśnie jest na odwrót. Budżetowe hostele (od 350 RUB/łóżko) znajdują się głównie w Kaliningradzie, ale również w Zelenogradsku. Jednakże, jeśli jesteśmy ciekawi historii kraju, to z pewnością wypada zajrzeć do ,,komunistycznych’’ hoteli, jak na przykład w sowieckim hotelu Rossija. Sam hotel ukazuje nam charakter tamtych czasów, a przed nim możemy znaleźć pomnik samego Lenina. Cena takiego pobytu wynosi (2600 RUB/2 os, zdarzają się promocje), w związku z tym warto być na bieżąco. Jak sami widzimy, można wiele się dowiedzieć, a ceny są naprawdę przystępne. Więcej informacji można znaleźć na różnorodnych blogach, gdzie turyści piszą bardzo praktyczne i przydatne rzeczy.

trzeba-wydawac-aby-poznac-kraj

ABOUT THE AUTHOR