Breaking News
 |  | 

Turystyka

Co zwiedzić w Malezji?

img-responsive

Malezja jest to kraj położony na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo. Wielkością jest zbliżony do Polski. Żyje w nim około 32 milionów ludzi. Miasto to słynie z rajskich plaż, orientalnej kuchni, oszałamiających widoków, a także gorącego klimatu. W tym artykule dowiesz się, gdzie zdecydowanie warto się wybrać, będąc w Malezji.

Co warto zobaczyć w Malezji?

Będąc w Malezji, zdecydowanie warto udać się do stolicy tego kraju, czyli do Kuala Lumpur. Można tam wejść na wieżę telekomunikacyjną. Z niej można podziwiać całe miasto. Widok jest niesamowity, w szczególności nocą. Poleca się również wybranie się do chińskiej dzielnicy – Chinatown, na której można kupić między innymi podróbki markowych torebek czy biżuterii. Warto też wybrać się na wyspę Langkawi. Można tutaj spędzić dzień na plaży, opalając się lub uprawiając sporty wodne, na przykład parasailing. Drugą opcją jest wybranie się w rejs łódką po lesie namorzynowym. Jest możliwość samodzielnego wypożyczenia łodzi czy kajaku lub wybranie zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem. Dla osób lubiących kontakt z naturą bardzo dobrą decyzją będzie wybranie się na wzgórza porośnięte zielonymi krzakami herbaty w Cameron Highlands. Znajdują się one na wysokości 1600 m. Można tam pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć od miejskiego zgiełku. Ważna informacja – w poniedziałki to miejsce jest niestety zamknięte. Następnym miejscem, którego nie może zabraknąć na mapie zwiedzania są wyspy Perhentian. Można tutaj w ciągu dnia korzystać z uroków plaży, a wieczorem udać się na imprezę, która również odbywa się na plaży. Nie można również nie zwiedzić jaskiń Batu. Są one wydrążone w wapiennej skale. Jest to miejsce, do którego pielgrzymują miejscowi hinduiści. Do głównej jaskini zwanej „Jaskinią Katedralną” prowadzą schody o 272 stopniach.
Z pomocą tego artykułu: Malezja co zwiedzić, z pewnością łatwiej będzie zaplanować wyjazd do tego kraju. Przedstawione miejsca są zdecydowanie warte zobaczenia i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

co-zwiedzic-w-malezji

ABOUT THE AUTHOR