Breaking News
 |  | 

Turystyka

Maroko – piękne widoki, czyste plaże i dobre jedzenie

img-responsive

Maroko – dlaczego jest tak popularne?

Maroko to miejsce, które urlopowicze i turyści bardzo chętnie wybierają jako cel swoich podróży. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością wpływ na to mają piękne widoki, pyszne jedzenie, duża ilość atrakcji turystycznych oraz przyjemna pogoda. Szukasz praktycznych informacji na temat tego miejsca? Znajdziesz je poniżej.

To musisz wiedzieć przed wyjazdem

Jeśli przemawiają do Ciebie oferty wyjazdów do Maroka, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Oto lista przydatnych informacji, które warto znać przed wyjazdem:
Uważaj na drogach – niestety można poczuć się tam bardzo niekomfortowo. Kierowcy jeżdżą brawurowo, nietrudno tutaj usłyszeć dźwięk klaksonu, ponieważ pojawia się on często. Zarówno jako pieszy jak i kierowca po prostu uważaj. Kierując autem warto dobrze się rozglądać i zdjąć nogę z gazu. Jeśli poruszasz się pieszo, rozejrzyj się kilka razy zanim zdecydujesz się przejść przez ulicę. Poza terenami miast jest dużo spokojniej, tutaj zaś trzeba uważać na zwierzęta, które wybiegają na drogę.
Targowanie – nie jest tajemnicą, iż Marokańczycy po prostu to uwielbiają. Przygotuj się więc, iż ciężko będzie kupić coś bez emocjonującego targowania. Dla niektórych może to być męczące, ale warto wiedzieć, że dzięki temu czasami można kupić coś za naprawdę niską cenę.
Riady – noclegi w Maroko są atrakcyjne cenowo i zapewniają komfort. Najlepsze cenowo oferty można znaleźć w hotelach, które nie są najnowsze, jednak spełniają swoją funkcję dobrze.

Piękne plaże

Plaże Maroko to miejsca, których nie możesz ominąć przebywając w tym pięknym kraju. Z pewnością warto odwiedzić:

  • Dragon w Dakhla,
  • Plażę Białą w Guelmimie,
  • Plażę Ain Dalia w Tangerze,
  • Legzira,
  • Taghazout.

Woda jest czysta i przyjemnie ciepła. Każda z tych plaż jest nieco inna, a widoki zapierają dech w piersiach. Te miejsca są idealne na kąpiele słoneczne, wodne szaleństwa oraz klimatyczne spacery. Pobyt na pięknej plaży to doskonały sposób na relaks i pełne odprężenie

 

maroko-piekne-widoki-czyste-plaze-dobre-jedzenie

ABOUT THE AUTHOR