Breaking News
 |  | 

Turystyka

Najciekawsze miejsca w Hiszpanii

img-responsive

Hiszpania to jedno z miejsc, które turyści odwiedzają bardzo chętnie. Piękna pogoda, liczne atrakcje turystyczne i możliwości zwiedzania to wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku podczas urlopu. Dlaczego warto odwiedzić Hiszpanię przynajmniej raz w życiu? Kilka najważniejszych powodów znajdziesz poniżej.

Hiszpańskie plaże – miejsce dla każdego

Jeśli idealny odpoczynek według Ciebie to wylegiwanie się na plaży i wodne szaleństwa, Hiszpania spełni twoje oczekiwania. Nie brakuje tutaj bowiem pięknych plaż. Oto kilka najciekawszych propozycji:

  1. Cala Xarraca, Ibizaplaża, która określana jest jako jedna z najpiękniejszych. Z pewnością można powiedzieć, że jest to miejsce bardzo kameralne. Jeśli chcesz odpocząć w otoczeniu pięknej przyrody, ale nie lubisz tłumów turystów, Cala Xarraca to idealne miejsce dla Ciebie.
  2. Es Trenc, Majorka – nie mogło zabraknąć jej w tym zestawieniu. Jasny piasek, duża przestrzeń – to idealne miejsce dla urlopowy odpoczynek. Warto również wspomnieć o klimatycznych barach oraz restauracjach, które umilają czas spędzony na plaży.
  3. Playa El Canuelo, Costa del Sol – słoneczne wybrzeże, jedna z najbardziej rozpoznawalnych plaż. Klimatyczne zatoczki i czysta, przejrzysta woda tworzą prawdziwie rajski klimat idealny na odpoczynek i relaks.

Piękne miejsca w Hiszpanii

Poza klimatycznymi hiszpańskimi plażami, Hiszpania ma także inne atrakcje do zaoferowania, z których niewątpliwie warto skorzystać. Barcelona na przykład oferuje wiele atrakcji dla turystów w każdym wieku. Warto wybrać się tutaj na Stare Miasto, zobaczyć słynną katedrę Sagrada Familia czy odwiedzić kultowy stadion Camp Nou. Również Walencja ma wiele do zaoferowania. Starożytny targ i klasztory zachwycą każdego, kto lubi czuć historyczny klimat i podziwiać piękne widoki. Kolejnym ciekawym miejscem jest oczywiście stolica Flamenco, czyli Sewilla. Wielka Katedra, Kwietniowy Targ czy liczne galerie to tylko niektóre z możliwości.

 

najciekawsze-miejsca-hiszpanii

ABOUT THE AUTHOR