Breaking News
 |  | 

Turystyka

Turcja – 5 miejsc, które warto odwiedzić

img-responsive

Turcja to kraj, który znajduje się na granicy dwóch kontynentów: Azji i Europy. Specyficzne położenie państwa sprawia, że kraj ten cechuje się unikalną kulturą, doskonałą kuchnią oraz wieloma atrakcjami turystycznymi. Przedstawiamy 5 miejsc w Turcji, które warto odwiedzić!

1. Ankara atrakcje

Ankara to stolica Turcji, w której znajdują się liczne atrakcje dla całej rodziny. Podczas pobytu w tureckiej stolicy warto odwiedzić Muzeum Etnograficzne, przepiękny Meczet Kotacepe oraz niezwykle ciekawe Muzeum Cywilizacji Anatolijskich.

2. Kapadocja

Kapadocja uznawana jest za jeden z najpiękniejszych regionów w Turcji. Znajdują się tu malownicze wzgórza i skały, w których wykuto liczne groty, tunele i pomieszczenia. Wspaniałe formacje skalne często oglądane są podczas lotu balonami – to właśnie widok setek unoszących się o poranku balonów tak zachwyca turystów.

3. Stambuł

Stambuł to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast tureckich. Znajdują się w nim liczne piękne meczety (m.in. Hagia Sofia oraz Błękitny Meczet), zabytkowa wieża Galata oraz monumentalny Pałac Dolmbachne. Odwiedzając Stambuł warto również wybrać się na tutejsze targowisko, które jest jednym z największych krytych bazarów w tej części świata i zachwyca ogromną ilością stoisk z orientalnymi przyprawami, wspaniałym rękodziełem, pamiątkami, dywanami oraz tradycyjnymi, tureckimi przysmakami.

4. Nemrut

Góra Nemrut położona jest w południowej części Turcji. Na jej zboczasz zobaczyć można całkowicie unikalną atrakcję. Znajdują się tu kamienne figury, które powstały około 2 tysięcy lat temu. Jest to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie!

5. Pamukkale

Pamukkale to kompleks naturalnych, skalnych basenów, które stworzone zostały przez wapienne nacieki. Znajdują się tu wielokondygnacyjne, wapienne “tarasy”, po których spływa krystalicznie czysta, błękitna woda o bardzo dużej zawartości minerałów. Cały obszar objęty jest ochroną parku narodowego i stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji całej Turcji.

turcja-5-miejsc-ktore-warto-odwiedzic

ABOUT THE AUTHOR