Breaking News
 |  | 

Turystyka

Miejsca godne odwiedzenia w Londynie

img-responsive

Co prawda stolica Wielkiej Brytanii przyciąga za względu na możliwość zrobienia niedrogich zakupów modowych na dłuższy czas, ale nie samymi sklepami żyje człowiek. Londyn co warto zobaczyć? Są takie miejsca, których nie można pominąć na mapie miasta, ale to nie wszystko. Trzeba też przyjrzeć się rzadziej odwiedzanym lokalizacjom.

Wielka trójka muzeów

Nie da się ukryć, że wciąż pokutuje przekonanie, że jak się wyjeżdża do innego miasta, to trzeba zwiedzić jakieś muzeum. To się nie zmienia, ale zmieniają się obiekty. Tak się stało i w Londynie, gdzie naprawdę warto zajrzeć do Muzeum Nauki i Muzeum historii naturalnej. Są to muzea interaktywne, pełne niespodzianek i rzeczy, które można przetestować na własnej skórze. Te dwa miejsca dopełnia także Muzeum Viktorii i Alberta. Wstęp jest bezpłatny, więc można tutaj też przyjść po to, by zobaczyć, co można w nich znaleźć, ale większość zostaje tu na dłużej.

Notting Hill

Miejsce znane z filmu, pełne kolorowych kamienniczek, tak bardzo kojarzonych z architekturą brytyjską. Jest tu nawet księgarnia The Notting Hill bookshop, miejsce pracy głównego bohatera. Przyjazd do Londynu z zamiarem zrobienia niezapomnianych zdjęć, powinien rozpocząć się lub zakończyć właśnie tutaj.

Przestrzenie zielone

W Londynie nie brak parków i innych zielonych przestrzeni. Najsłynniejszy z nich to Hyde Park – ogromna przestrzeń w środku miasta, gdzie mieszkańcy i turyści chętnie wypoczywają na trawie (tak można po niej deptać). To jednak nie wszystko, polecamy z całego serca Sky Garden, czyli balkon na szczycie jednego z londyńskich wieżowców, przykryty szkłem, a wewnątrz znajduje się ogród z prawdziwego zdarzenia. Jest naprawdę duży i imponujący.

Teatr

Mówiąc o teatrze w Londynie, od razu wiadomo, o którym mowa, o The Globe. Dzisiejszy budynek jest rekonstrukcją oryginalnego, w którym sam Szekspir wystawiał swoje sztuki. Można przyjść na spektakl, ale organizowane są też zwiedzania wnętrza w godzinach przedpołudniowych dla wszystkich chętnych. Są biletowane, ale dla lubiących historię, literaturę lub teatr jest to miejsce na szczycie listy “must see” w Londynie.

miejsca-godne-odwiedzenia-londynie

ABOUT THE AUTHOR