Breaking News
 |  | 

Turystyka

Turystyka zimowa w Pieninach.

img-responsive

Turystyka zimowa w południowej Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Ponieważ polskie góry są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem wysokości, jak i ukształtowania krajobrazu, praktycznie każdy amator górskich wycieczek znajdzie w nich coś dla siebie.

 

Jeśli preferujesz duże wysokości i wspinaczki wysokogórskie możesz udać się w Tatry. Aby twój wyjazd skończył się bezpiecznie, powinieneś posiadać odpowiednie umiejętności wspinaczkowe oraz posiadać odpowiedni sprzęt, by móc wspinać się po Tatrach w miesiącach zimowych. Pamiętaj również, że Tatry po stronie słowackiej nie są udostępniane turystom w miesiącach od listopada do kwietnia. Być może jednak nie czujesz się gotowy na takie wyzwania, a perspektywa utknięcia w śniegu i lodzie na noc i konieczność korzystania ze wsparcia TOPR, Cię przeraża.

 

Czy to znaczy, że góry zimą nie są dla Ciebie? Niedaleko Tatr znajdują się o wiele niższe i bezpieczniejsze góry. Jedne z nich to Pieniny. Wędrówki po Pieninach są niezwykle atrakcyjne turystycznie, ponieważ panoramy z wielu szczytów rozciągają się właśnie na Tatry. Możesz podziwiać majestatyczne szczyty sam znajdując się w stabilnym miejscu. Oczywiście wejście na Sokolicę czy Trzy Korony w okresie zimowym nie jest czymś banalnym. Musisz wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, taki jak kijki trekkingowe, raki czy stuptuty. Zaopatrz się także w plecak z odzieżą na zmianę, jedzeniem i ciepłym piciem. Pamiętaj, ze poza nielicznymi miejscami, w Pieninach nie ma schronisk. Schroniska czy bary znajdują się głównie przy stokach narciarskich lub w miejscowościach, takich jak Krościenko, Szczawnica czy Jaworki.

 

Miejscowości te są idealnymi miejscami na noclegi. Możesz skorzystać zarówno z kwater prywatnych, dużych domów uzdrowiskowych lub hoteli. Wiele ośrodków daje turystom rozmaite atrakcje, takie jak kuligi połączone z ogniskami. Biura turystyczne oferują wycieczki na Słowację. Możesz zwiedzić piękne słowackie jaskinie albo skorzystać z oferty basenów termalnych.

turystyka-zimowa-pieninach

ABOUT THE AUTHOR