Breaking News
 |  | 

Turystyka

Najciekawsze miejsca które warto zobaczyć

img-responsive

Jest tyle pięknych, ciekawych miejsc na Ziemi do których warto pojechać, wyspy jeziora, wodospady, jaskinie i wiele innych, cudownych miejsc. Na uwagę zasługuje wielka rafa koralowa w Australii położonej na Morzu Koralowym na terenie Parku Morskiego Wielkiej Rafy Koralowej. Bogactwo fauny i flory zasługuje na szczególną uwagę, przejrzysta woda zachęca do nurkowania i podziwiania piękna przyrody.

 

Na uwagę zasługuje Wielki Kanion-Usa to prawdziwe dzieło przyrody, jest to najbardziej niesamowity przełom rzeki na świecie, rzeki Kolorado znajdujący się w stanie Arizona. Najlepsza pora na podróż w tamte rejony to czas od marca do listopada

Co jeszcze warto zobaczyć?

Ameryka Południowa to dla zapalonych podróżników istny raj. Machu Picchu w Peru to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Miasto Inków zaginione, położone w peruwiańskich górach, warte odwiedzenia. W taka wędrówkę warto udać się piechotą ponieważ dostarcza ona niesamowitych wrażeń. Widok z miasta zapiera dech w piersiach, a historie o i teorie związane z dawnym imperium Inków to fascynujące uzupełnienie wycieczki po Peru. Pozostając dalej w Ameryce Południowej warto wybrać się nad wodospad Iguazu znajdujący się na terenie parku narodowego, oprócz cudnych wodospadów jest tam różnorodne bogactwo roślin i zwierząt zwłaszcza wielobarwnych ptaków. Polecana jest szczególnie wędrówka pod Gardziel Diabła jeden z najpiękniejszych wodospadów. Iguazu to niemal trzysta kaskad rozciągających się na szerokości ponad dwóch kilometrów. Cały rok można zwiedzać tereny Brazylii i Argentyny.

A może by tak zmienić klimat i przenieść się do Chin !

Wielki mur chiński to jest nie lada wyzwanie Nikt nie wyobraża sobie chyba podróży do tego kraju nie odwiedzając tego legendarnego zabytku. Wieki Mur Chiński został wzniesiony w celach obronnych, kiedy powstał pierwotnie miał ponad dwa tysiące kilometrów długości a przed dziesięcioma laty został uznany za jeden z siedmiu cudów świata. Najlepszą porą do odwiedzenia Chin jest marzec i maj lub jesienią na przełomie września i listopada.

Przenieśmy się dalej w równie piękne zakątki naszego globu czyli do Japonii, co warto zwiedzić ?

Góra Fuji to najwyższy szczyt Japonii który wznosi się na wysokość ponad 3700 metrów. W okolicy znajdują się schroniska dla turystów, obserwatorium meteorologiczne oraz jeziora zwane Pięcioma Jeziorami Fuji. jest wiele pięknych miejsc Japonii które warto zobaczyć i pozachwycać się nimi.
Na zakończenie krótki wniosek, warto zwiedzać, poznawać nowe miejsca i ludzi.

 

najciekawsze-miejsca-ktore-warto-zobaczyc

ABOUT THE AUTHOR