Breaking News
 |  | 

Turystyka

Gdzie podróżować zimą? – Do Norwegii!

img-responsive

Wiele osób zastanawia się, gdzie spędzić ferie zimowe, Boże Narodzenie czy Nowy Rok. Popularne w tym okresie są egzotyczne kraje, jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem upałów – wybierz Norwegię.

 

Zima trwa tam prawie pół roku i chociaż dzień jest krótki, to Norwegia zimą ma swój urok. Przede wszystkim w tym okresie można zobaczyć spektakularną Zorzę Polarną, która najlepiej widoczna jest na północy np. w Tromsø, gdzie dolecieć można tanimi liniami.
Ten kierunek również idealny jest dla miłośników sportów zimowych. W samym Oslo jest ponad 2000km tras do narciarstwa biegowego i 14 stoków do narciarstwa zjazdowego. Ponadto miłośnicy psów mogą wziąć udział w psich zaprzęgach. Prędkość z jaką mogą się poruszać sanie ciągnięte przez psy to nawet 50km/h.

Po aktywnym dniu warto spędzić chociaż jedną noc w lodowym hotelu w całości wybudowanym ze śniegu i lodowych bloków. Temperatura wewnątrz waha się między -7 a -4 °C, do ogrzania służą grube śpiwory, a napoje podawane są w lodowych szklankach. Co roku w kwietniu hotel roztapia się, a w grudniu jest ponownie odbudowywany i przybiera nowy wygląd.
Powyższe to zaledwie namiastka zimowych atrakcji tego kraju. Aby zobaczyć to a nawet i więcej, należy spakować się, wsiąść w samolot i obrać kierunek na Norwegię.

podrozowac-zima-norwegii

ABOUT THE AUTHOR