Breaking News
 |  | 

Turystyka

Wakacje z biurem podróży czy samodzielny wyjazd?

img-responsive

Początek roku to okres robienia postanowień i planowania. Planujemy uczyć się języków obcych, zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, rozwijać swoją karierę i zwiedzać świat. To czas, kiedy wstępnie podejmujemy decyzję dotyczącą terminu urlopu. Wiedzą o tym biura podróży, które właśnie w tym okresie prezentują swoje oferty na kolejny sezon wakacyjny.

 

Czy jednak warto wyjeżdżać na wakacje z biurem podróży? Uważa się, że coraz mniej osób decyduje się na tego typu zorganizowane wyjazdy. Powodem jest ilość uczestników biorących udział w takim wydarzeniu. Nie bez powodu taką formę wypoczynku nazywa się turystyką masową. Ograniczony jest też kontakt z rodzimymi mieszkańcami odwiedzanego kraju, a co za tym idzie również z jego kulturą. Turyści przez krótki okres swojego pobytu mieszkają i poruszają się w obrębie tzw. turystycznego getta. W pośpiechu zaliczają najpopularniejsze atrakcje turystyczne danego regionu.

 

Tubylców widują jedynie w roli pracowników obsługi hoteli lub restauracji co tworzy niewidzialną barierę usługodawca- klient. Wakacje zorganizowane przez agencję turystyczną przeważnie są też znacznie droższe ze względu na naliczaną przez nie marżę. Kolejnym minusem jest mała elastyczność programu wakacji oraz ograniczoność destynacji, na które można wyjechać. Przykładowo jeszcze do niedawna nie można było wyjechać na Santorini, ponieważ polskie biura podróży nie miały podpisanych umów z tamtejszymi kontrahentami. Plusem wyjazdu zorganizowanego jest to, że nie trzeba się już o nic martwić. Kupujemy gotowy transport, zakwaterowanie i ubezpieczenie. Można trafić na ciekawe promocje first minute i last minute. Jesteśmy pod stałą opieką polskojęzycznego rezydenta, co jest niezwykle ważne dla osób starszych, nie znających języka angielskiego.

wakacje-biurem-podrozy-samodzielny-wyjazd

ABOUT THE AUTHOR